Yayın Politikası

Yayın Politikası

Yayın Politikası

Yazarlar yayımlanmak üzere gönderilmiş eser, kitap ve/veya kitap bölümlerinin özgün olduğunu, herhangi bir başka dergi, kitap, yayınevi, vb. gibi yayın organına yayımlanmak üzere gönderilmediğini, daha önce yayımlanmadığını; eğer, tümü ya da bir bölümü yayımlandı ise adı geçen kitapta yayımlanabilmesi için gerekli her türlü iznin alındığını, Telif Hakkı Devir Formu ile birlikte BAP ACADEMY’e (BİŞAR AMAÇ YAYINCILIK BASIM ORGANİZASYON TİCARET İTHALAT VE İHRACAT ANONİM ŞİRKETİ) gönderildiğini beyan ve garanti ederler.

Yayınevi ve Editörler yayımlanacak olan kitapta yer alan bölümlerde varılan sonuçlar veya fikirlerin sorumluluğunu taşımamaktadır. Yayınevi ve Editörlerin, yayında ileri sürülen bilgi, alet, ürün ya da işlevlerin doğruluğu, bütünlüğü, uygunluğu ve kullanırlığı konusunda bir yüklenimi ve iddiası bulunmamaktadır. Bu sebeple herhangi bir nedenle sorumlu tutulamazlar.

Bu vesileyle yayınlanmak üzere gönderilen çalışmanın, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 22. maddesi gereğince çoğaltma, 23. maddesi gereğince yayma ve 25. maddesi gereğince her türlü taşıyıcı materyal üzerinde veya elektronik ortamda kamuya iletim haklarını “BAP ACADEMY”e (BİŞAR AMAÇ YAYINCILIK BASIM ORGANİZASYON TİCARET İTHALAT VE İHRACAT ANONİM ŞİRKETİ) karşılıksız, koşulsuz ve süresiz olarak devredilmiş olup, çalışma ile ilgili devredilen hakları dilediği zaman, mekân ve koşullarda kullanmaya “BAP ACADEMY” (BİŞAR AMAÇ YAYINCILIK BASIM ORGANİZASYON TİCARET İTHALAT VE İHRACAT ANONİM ŞİRKETİ) yetkili kılındığını kabul ve beyan etmiş olurlar.

Bir yazar herhangi bir temel alandaki kitaba dilediği kadar çalışma ile katkı sağlayabilir. Bölümlerin yazar sayısı birden fazla olabilir. Yayımlanacak kitaplar için yeterli sayıda (en az 7 bölüm) bölüm başvurusu olmaması durumunda, bu kitaplar için yapılan bölüm başvuruları “Bir sonraki yayın dönemine bırakılacaktır”. Yazarların bölüm geri çekmelerinde ücret iadesi yapılmayacaktır.

Eser gönderimi sırasında yayın değerlendirmesi sonucu kabul/red şartına bağlı olmaksızın ücret alınır. Yayın için uygun bulunmayan çalışmalar için ücret iadesi yapılmamaktadır. Yalnızca değerlendirme ücreti ödenen çalışmalar eser değerlendirmesine gönderilmektedir. Tarafımıza gönderilen eserin daha önce herhangi bir dergide/kongrede/kitapta yayınlanmamış olması ve tarafımıza gönderildiğinde başka bir platformda yayın değerlendirme sürecinde olmaması gerekir.

Kontrol düzeltme sürecinin ardından çalışmanın bulunduğu kitap için, Kültür ve Turizm Bakanlığına başvurularak akademik alan tasnifli ISBN numarası alınmaktadır. Yayım süreci tamamlandıktan sonra, kitap e-book olarak yayımlanmaktadır. Ayrıca kitaplar dijital olarak BAP Academy/Yayınevi ve işbirliği içesindeki diğer yayıncı ve platformlarda yayımlanmaktadır.

Bununla birlikte yazarın aşağıdaki hakları saklıdır.

Yazar/yazarların gelecekteki kitaplar ve dersler gibi çalışmalarında; çalışmanın tümü ya da bir bölümünü ücret ödemeksizin kullanma hakkı,

 Çalışmayı ücret karşılığı satmamak koşulu ile kendi amaçları için çoğaltma hakkı. 

BAP ACADEMY  ”BİŞAR AMAÇ YAYINCILIK BASIM ORGANİZASYON TİCARET İTHALAT VE İHRACAT ANONİM ŞİRKETİ”nin bir markasıdır.